Mēs to paveicām

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

No kā sastāv iebūvējamais skapis jeb iebūvējamā skapja anatomija

Nereti šķiet, ka iebūvējamais skapis nav nekas vairāk par kvadrāta karkasu un divām vai 3 bīdāmām durvīm, un nav skaidrs, no kā veidojas iebūvējamā skapja cena.

Tāda arī pamatā ir iebūvējamo skapju konfigurācija, taču papildus materiāliem, no kā būvē iebūvējamā skapja karkasu, ir arī montāžas materiāli un detaļas jeb vienā vārdā furnitūra. Furnitūrai iebūvējamā skapja izgatavošanā ir pat sevišķi liela nozīme.

iebuvejamais_skapis

Iebūvējamā skapja sastāvdaļas ir šādas:

 • Skapja karkass, kurš sastāv no 3 sienām un 2 vai 3 bīdāmām durvīm. Iespējams iekšējās sienas arī neveidot, ja skapi iebūvē kādā nišā, tad jāizgatavo tikai durvis:
 • Durvis – iebūvējamos skapjus parasti izgatavo ar lielām un visbiežāk bīdāmām durvīm, kas ļauj ietaupīt telpu. Taču iespējamas arī klasiskās veramās durvis, kā arī saliekamas durvis. Iebūvējamā skapja durvis sastāv no rāmja un durvju ”pildījuma”, kas var būt lamināts, MDF plātne, kokskaidu plātne ar dabīgā koka finierējumu, par šiem materiāliem un to īpašībām vairāk iespējams uzzināt mūsu iepriekšējos rakstos Materiāli mēbeļu izgatavošanai I un Materiāli mēbeļu izgatavošanai II.
  Savukārt tā saucamais rāmis jeb profils, kurā stiprināts iebūvējamā skapja durvju plātņu materiāls, var būt izgatavots no tērauda vai alumīnija, pēdējā laikā kā jaunums ir parādījies durvju profilu finierēšana ar dabīga koka finieri. Pie lielākas ekspluatācijas un izmēra iebūvētajiem skapjiem sevišķi jādomā par izturīgu profilu izvēli (parasti tad iesakām alumīnija rāmi).

  iebuvejamais_skapis

  Tālāk minētās detaļas izmantojamas iebūvēto skapju bīdāmajām durvīm:

 • Vadotnes, sliedes jeb treki, kuros iestiprinātas un bīdās iebūvējamā skapja durvis. Izgatavo no dažāda biezuma tērauda vai alumīnija.
 • Ritenīši, kas nodrošina durvju slīdēšanu pa vadotni.
 • Iebūvējamā skapja durvis var būt:
  • Iekārtas augšējā vadotnē
  • Slīdēt tikai pa apakšējo
  • Slīdēt pa abām – augšējo un apakšējo vadotni
  • Izgatavotas bez sliedes jeb vadotnes un ar iestiprinātiem ritentiņiem slīdēt tikai pa grīdu.
  • Bīdāmo durvju sistēmas iespējams aprīkot arī ar fiksatoriem, lai lielās durvis netraucē un ”neuzbrauc virsū”.
 • iebuvejamais_skapisSkapja interjers – ”pildījums” jeb saturs. Personiskākā skapja daļa, kuru iespējams izplānot, rēķinoties ar iebūvējamā skapja saimnieka individuālo garderobi vai personiskajām mantām. No funkcionalitātes viedokļa ļoti svarīga skapja sastāvdaļa, jo iebūvējamo skapi visbiežāk arī būvē, lai mājā valdītu kārtība! Iebūvējama drēbju skapja iekšpusē noteikti jābūt stangai, uz kuras kārt apģērbus uz pakaramajiem, plauktiem, uz kuriem brīvi novietot salocītu apģērbu un aksesuārus, atvilktnēm vai groziem veļai un sīkākām detaļām. Nereti vispievilcīgākie šķiet iebūvējamā skapja durvīm līdzīga lamināta materiāla plaukti un arī atvilktnes skapja iekšpusē, taču jāsaka, ka metāla restoto plauktu un grozu priekšrocība, savukārt ir tā, ka tajos ievietotais apģērbs vēdinās. Iebūvējamā skapja iekšpuses konstrukcijā iespējams iebūvēt dažādus speciālus plauktus, kas paredzēti konkrētu mantu novietošanai, piemēram, bikšu, jostu pakaramie, kurpju, cepuru, slēpju novietnes u.c.

Nu ir skaidrs, no kā sastāv iebūvējamais skapis un par ko jāpadomā, to pasūtot. Aicinām uzzināt arī kā izmantot iebūvējamo skapi kā interjera elementu.