Mēs to paveicām

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

Materiāli mēbeļu izgatavošanai II

Reizēm ir tā, ka jums ļoti noderētu jauns iebūvējamais skapis, virtuves mēbeles, bērnistabas vai guļamistabas mēbeles, bet varat tām atvēlēt tikai ierobežotus līdzekļus. Varbūt jūs steidzaties pabeigt remontu un ātri ir nepieciešams, piemēram, skapis, kur novietot mantas, kas maisās pa kājām. Var būt arī tā, ka mēbeles mēdz jums ātri apnikt un tāpēc nevēlaties tajās daudz ieguldīt vai arī jums vai jūsu bērnam vai mīļdzīvniekam ir alerģija pret kokmateriāliem. Šādos gadījumos iespējams izgatavot nepieciešamās mēbeles no mākslīgiem materiāliem, kas ir dažādu veidu un ar dažām īpašībām pat pārspēj dabīgos materiālus:

iebuvejamais_skapis

Krāsotas MDF plāksnes – tas ir celulozes materiāls, kurš sapresēts ar ļoti lielu spiedienu. Tehniski no MDF izgatavotas mēbeles daudz neatšķiras no koka mēbelēm, jo sastāvs ir tas pats, jānoformē tikai virsmas apdare. MDF mēbeļu virsmu iespējams krāsot ar jebkādu krāsu, taču nav iespējama koka virsmas imitācija. MDF ir piemērots liektu mēbeļu detaļu izgatavošanai, kā arī reljefu rakstu jeb iefrēzējumu veidošanai mēbeļu virsmās. Šis ir vispiemērotākais materiāls moderna dizaina mēbeļu izgatavošanai.

Lamināts – ļoti daudzveidīgs materiāls, kurš piedāvā plašas pielietojuma iespējas mēbeļu izgatavošanā. Laminātu izgatavo no kokskaidu plātnes, kura piesūcināta ar speciālu līmes materiālu un citām vielām. Mēbeles virsmas noformējums iespējams visdažādākais – no krāsota līdz dažādām koka struktūrām. Tādējādi iegūstamas vizuāli kokam gandrīz identiska materiāla mēbeles, kurām turklāt piemīt

mebeles

tādas novērtējamas īpašības, kā augsta noturība pret skrāpējumiem, triecieniem, noberzumiem, dažādām vielām, mitruma un temperatūras svārstībām. Lamināts ir vispiemērotākais materiāls modernai iebūvējamai virtuvei. Mēbeļu izgatavošana no lamināta ir salīdzinoši vienkārša, jo tas neprasa papildu virsmas apstrādi (slīpēšana un krāsošana, eļļošana, lakošana) kā citi materiāli.

Akrila plātnes – laminātam ļoti līdzīgs materiāls – kokskaidu plātne, kura pārklāta ar akrila slāni jebkādā krāsā. Šis materiāls sevišķi piemērots virtuves mēbeļu un vannasistabas mēbeļu izgatavošanai.

Aprakstītie materiāli visbiežāk tiek izmantoti, izgatavojot korpusa mēbeļu fasādes. Virtuves darba virsmām un galda virsmām nepieciešams izmantot citus, daudz biezākus, mehāniskās un mitruma iedarbības izturīgākus materiālus.

iebuvejamas_virtuves

Iespējami vairāki mēbeļu darba virsmu materiāli:

  • Kokskaidu plātnes, kas pārklātas ar plastikāta materiālu – augstspiediena tehnikā izgatavotu laminātu vai plastītu. Plusi: salīdzinoši nedārgas. Mīnusi: nepareizas uzstādīšanas gadījumā, kad tiek pieļauta mitruma piekļuve, virsma var uzbriest.
  • Mākslīgais akmens – dekoratīvs, bet pastāv risks saplaisāt.
  • Dabīgais akmens – dārgs materiāls, bet salīdzinoši mūžīgs.

Bez šeit aprakstītajiem mēbeļu korpusu izgatavošanas materiāliem, mēbeles jāpapildina arī ar dažādām sīkākām detaļām: visiem aprakstītajiem mēbeļu plātņu materiāliem nepieciešamas malu apdares lentas, svarīgs elements mēbeļu izgatavošanā ir furnitūra – eņģes, plauktu sistēmas, rokturi u.c., alumīnija profili, bīdāmās sistēmas iebūvējamo skapju bīdāmajām durvīm, ir dažādas dekoratīvās plēves, kuras līmē uz mēbeļu plātņu materiāliem vizuālam efektam un citas detaļas. Par detaļām kādā no nākamajiem rakstiem.