Mēs to paveicām

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

Iebūvējamais skapis kā dizaina elements

Nereti iebūvējamie skapji aizņem diezgan lielu telpas platību, citreiz pat veselu sienu, tādējādi bīdāmās durvis ir samērā liels laukums interjerā, ar kura noformējumu spēlēties. Iebūvējamais skapis ir mēbele, kuras dizainu lielā mērā var veidot mēbeles topošais īpašnieks pats, galvenokārt ar fasādes materiālu izvēli, to kombinēšanu un papildināšanu ar dažādām interesantām detaļām.iebuvejamie_skapji

Vienkāršākais veids, kā noformēt savu iebūvējamo skapi, ir virsmai uzlīmējamās plēves, kas var radīt cita materiāla efektu (arī koka) vai būt vienkārši dekoratīvas. Šādas plēves arī pasargā iebūvējamā skapja durvis no nelieliem bojājumiem.

iebuvejamie_skapjiNoteikti viena no praktiskākajām “detaļām” dizainējot iebūvējamo skapi, ir spoguļi – tie var pārklāt visas skapja durvis, aizņemot pilnu laukumu, ar spoguļiem var tikai daļēji noklāt iebūvējamā skapja durvju virsmu, iespējams veidot arī dažādas formas un radīt mirdzošus dekorus. Spoguļi arī lieliski paplašina telpu, vizuāli it kā atdodot to, ko aizņēmis iebūvējamais skapis. Spoguļdurvis ir lielisks un pārbaudīts risinājums šauros koridoros!

Tāpat iebūvējamā skapja durvis var noklāt arī ar dažādiem dekoratīviem audumiem, izmantojot tos pašus, ko, piemēram, aizkaru vai mīksto mēbeļu dizainā, un dabīgo šķiedru pinumiem, piemēram, bambusa, rotanga u.c. iebuvejamie_skapjiŠādas iebūvējamās skapja durvis rada viegluma un mājīguma efektu un tās iespējams nedaudz asociēt ar japāņu minimālistisko interjeru trauslajām bīdāmajām starpsienām.

Iespējams iebūvējamā skapja durvis izgatavot arī no dažādiem dekoratīviem un krāsotiem stikliem – stiklus krāsot iespējams praktiski jebkurā krāsā. Matēts stikls ir viens no populārākajiem šajā kategorijā, tas rada viegluma efektu telpā, tai pašā laikā paslēpjot acīm iebūvētā skapja satura raibumu vai nekārtību.

iebuvejamie_skapjiiebuvejamie-skapjiViens no pēdējā laikā populārākajiem iebūvējamo skapju apdares veidiem ir savas izvēlētās fotogrāfijas druka uz speciāla neplīstoša stikla, ar ko pārklāta bīdāmo durvju virsma. Tādējādi savā istabā iespējams ienest jebkādu tēlu pēc izvēles – sākot no galvu reibinošiem dabasskatiem līdz pat savai iemīļotajai kinozvaigznei vai pat ģimenes foto.

Pēdējā laika jaunums ir arī ādas vai ādas imitācijas pārklājums iebūvējamā skapja durvīm.

Šos materiālus savā starpā kombinējot un variējot ar krāsām, iespējams savu iebūvējamo skapi ļoti pateicīgi ”iesēdināt” interjerā.