Virtuves iekārtas

Šefpavāra cienīga virtuve

Mēs zinām, cik svarīgu lomu ģimenē ieņem ēdienu gatavošanas process, tādēļ, lai ikvienam ģimenes loceklim ļautu justies kā īstam šefpavāram, mēs izgatavosim ērtu, elegantu, funkcionālu un mūsdienīgu virtuves iekārtu, kas piemērota tieši Jūsu dzīves stilam un mājoklim.

Lietderīgi izmantots katrs kvadrātcentimetrs

Mēs palīdzēsim Jums izplānot, kā lietderīgi izmantot katru kvadrātcentimetru Jūsu virtuvē, un pierādīsim, ka arī nelielas virtuves iespējams iekārtot mājīgi, paredzot tajās vietu visām nepieciešamajām lietām.

  • Piemēram, īpaša vieta garšvielām vai pavārnīcām un nažiem, kas var kalpot arī par Jūsu virtuves dizaina elementu.

Runājot par virtuves mēbeļu izgatavošanu, visbiežāk ar to tiek saprastas kompleksas virtuves iekārtas vai iebūvējamās virtuves mēbeles. Kas tad īsti ir virtuves iekārtas? Tās ir vai nu speciāli konkrētai telpai izgatavotas virtuves mēbeles vai arī fabrikā jau izgatavotas konkrētiem parametriem atbilstošas virtuves mēbeles, kurās apvienoti visi funkcionālai un vienotā stilā iekārtotai virtuvei nepieciešamie elementi – dažādu funkciju skapīši, darba virsma, kā arī virtuves tehnika.

Funkcionalitāte un elegance

Virtuves iekārtas iespējams izplānot un uzstādīt tā, lai tās Jūsu mājokļa dizainu padarītu elegantu, bet tai pašā laikā pildītu tādas funkcija, par kurām, iespējams, pirms tam pat neiedomājāties.

  • Piemēram, ja Jums ir apvienota ēdamistaba ar virtuvi, tad darba virsmu varat izvietot virtuves centrālajā daļā – tā Jūs vienlaikus varēsiet būt kopā ar viesiem vai savu ģimeni un gatavot gardu maltīti.

Praktiskums

Mēs jums palīdzēsim izvēlēties viegli kopjamus materiālus, jo zinām, cik dārgs ir Jūsu laiks, ko Jūs noteikti labprātāk pavadīsiet ar ģimeni vai draugiem, nevis kopjot virtuvi.

Virtuves iekārtas dizains, plānošana un funkcionalitāte

Mēs palīdzēsim Jums rūpīgi pārdomāt katru Jūsu jaunās virtuves niansi un izvēlēties piemērotāko risinājumu, lai Jūs un Jūsu ģimene vienmēr tajā justos mājīgi:

  • dažādu izmēru plaukti, atvilktnes, durtiņu atvēršana;
  • izturīgas un viegli kopjamas darba virsmas, hermetizēti izlietnes skapji;
  • praktiski un vizuāli pievilcīgi apgaismojuma risinājumi;
  • sadzīves elektronikas iestrāde virtuves iekārtā – ledusskapis, trauku mazgājamā mašīna, cepeškrāsns;
  • kvalitatīva, moderna vai klasiska stila furnitūra.

Virtuves iekārtās visbiežāk izmanto iebūvēto sadzīves tehniku, tai izgatavojot atbilstošu “ietērpu” – skapīti, durtiņas vai virsmu no pārējām virtuves mēbelēm pieskaņota materiāla. Mēģināsim pastāstīt par biežāk izmantojamo sadzīves tehniku virtuves iekārtās, to dažādajiem veidiem un novietojumu virtuves iekārtā.

bembel

Gandrīz katrā virtuvē ir divi galvenie sadzīves tehnikas elementi – ledusskapis un plīts.

Ledusskapji mēdz būt dažāda izmēra, tomēr visbiežāk, izvēloties virtuves iekārtu, cilvēki izvēlas arī liela izmēra ledusskapi, jo pat divu cilvēku ģimenei ar ledusskapi, kura augstums nepārsniedz virtuves iekārtas darba virsmu (apmēram 90 cm), ir par maz. Atkarībā no virtuves lietotāju paradumiem, ir iespēja izvēlēties ledusskapi ar lielu vai mazu saldētavu vai pat domāt par atsevišķas saldētavas iegādi.

Plīts jau no seniem laikiem uzskatīta par galveno vietu virtuvē (simboliskais agrāko laiku pavards). Plīts ir galvenais elements, kur virtuvē tiek pagatavots ēdiens (neskatoties uz jaunāko laiku svaigēšanas vai ārpusmājas ēšanas tradīcijām). Arī plītis mēdz būt dažādu lielumu, dažādu jaudu un arī dažādu veidu. Turklāt ir iespēja izvēlēties cepeškrāsni gan atsevišķi no plīts, gan tās abas apvienotas vienā. Virtuves iekārtās parasti izmanto iebūvēto plīts virsmu un iebūvētās cepeškrāsnis, un mūsdienās ir izvēle, vai tās darbināt ar gāzi vai ar elektrību. Lai gan gāzes izmantojums ir lētāks, tomēr tad jārēķinās ar ne tik lakonisku sildelementu dizainu un raksturīgiem gāzes tvaiku traipiem laika gaitā uz virtuves iekārtas virsmām. Starp elektriski darbināmām plītīm, savukārt, iespējams izvēlēties vienkārši elektriskas sildvirsmas, keramiskās vai indukcijas virsmas.  Plīts virsmu parasti iestrādā virtuves iekārtas daba virsmā tam speciāli paredzēta vietā. Lai cik tas varbūt joprojām neliktos neprasti, cepeškrāsni nebūt nav ieteicams virtuves iekārtā iebūvēt zem plīts virsmas, kā tas līdz šim pierasts. Ja virtuves platība to atļauj, visveiksmīgāk cepeškrāsns izmantojama, ja tā ir iebūvētā acu līmenī, lai cepējam ērti likt iekšā un ņemt ārā ēdienu, to pārbaudīt un tīrīt cepeškrāsni. Tomēr ļoti bieži, būvējot virtuves iekārtas mazās virtuvēs, lai iegūtu papildus platību darba virsmai, no šādas funkcionalitātes nākas attiekties.

bembel2

Trešais nozīmīgais “pieturas punkts” virtuvē ir izlietne, tādēļ minēto trīs elementu prasmīgs savstarpējais savietojums, plānojot virtuves iekārtu, ir viens no būtiskākajiem funkcionālas virtuves nosacījumiem. Pastāv tā saucamais “trīs soļu produkta ceļš” virtuvē – ledusskapis-izlietne-plīts. Projektējot virtuvi, ieteicams pēc iespējas ņemt vērā šo secību, kādā parasti tiek pārvietoti produkti virtuvē. Svarīgi ir tas, ka saldējošā iekārta – ledusskapis/saldētava – nedrīkst atrasties tuvumā sildošajai iekārtai (plītij), jo tas ne tikai saīsina šo iekārtu darbības laiku, bet arī var radīt bīstamas situācijas. Arī izlietnei virtuves iekārtā nevajadzētu atrasties pavisam tuvu ledusskapim (lai izslēgtu ūdens tuvumu elektriskai ierīcei) un plītij. Starp šiem trīs elementiem virtuves iekārtā vēlams ieprojektēt darba virsmas, kas paredzētas produktu apstrādei katrā no stadijām – pirms un pēc mazgāšanas, pirms gatavošanas utt.

Mūsdienās arī diezgan pierasta ir trauku mazgājamās mašīnas iebūvēšana virtuves iekārtā, un tai parasti tiek izgatavotas atbilstošas virtuves iekārtā iederīgas durtiņas. Līdzīgi arī ar veļas mašīnu, kuru nereti, nelielas dzīves platības gadījumā, mēdz ievietot virtuvē. Izvēloties šādas ierīces virtuves iekārtā, jāņem vērā, ka tām darbojoties, apkārtējās virsmas saskarsies ar vibrāciju.

Papildus aprakstītajiem elementiem virtuves iekārtas nereti papildina t.s. mazā sadzīves tehnika, kuras daudzums virtuvē atkarīgs no tās lietotāju paradumiem un varbūt gandrīz vai neierobežots. Tās ir mikroviļņu krāsnis, elektriskās tējkannas, virtuves kombaini, sulu spiedes, blenderi, mikseri, olu vārāmie, maizes krāsniņas, kafijas automāti, saldējuma mašīnas – šeit minēti tika populārākie. Plānojot virtuves iekārtas iegādi, ieteicams apdomāt, kas no minētā tiks izmantots vai ko plānots iegādāties, lai tam paredzētu novietojumu un elektrības pieslēguma vietu virtuves iekārtā, citādi visbiežāk gadās tā, ka šāda mazā tehnika tiek laika gaitā iegādāta, parasti tiek savietota uz brīvajām virtuves iekārtas virsmām un rezultātā ir aizņemtas visas virtuves darba virsmas, un produktu apstrādei vietas vairs nepaliek. Izvēloties lielu daudzumu mazās virtuves tehnikas, jāņem vērā arī virtuvē esošā elektrības jauda, un tās novietojums jāsaskaņo ar lielo pamattehniku. Jāpadomā, kuras no mazajām ierīcēm ir karsējošas – tās darbības laikā nevajadzētu likt plauktos vai zem plaukta, jo tvaiki un karstums no ierīces var bojāt virtuves mēbeļu virsmu un pat izraisīt ugunsgrēku.

Kvalitāte vienmēr atmaksājas

Gadu gaitā esam pārbaudījuši daudzu ražotāju piedāvājumu un, tā kā mēs dodam garantiju mūsu izgatavotajām mēbelēm, tad Jūsu pasūtījuma izpildei izmantosim tikai kvalitatīvus izejmateriālus.

Sazinieties ar mums, un, ņemot vērā virtuves izmērus, praktiskos ierobežojumus un Jūsu vēlmes, mēs kopīgi izveidosim vismājīgāko virtuves iekārtu tieši Jūsu ģimenei.