Mēs to paveicām

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

Vannas istabas mēbeles

Iekārtojot vannas istabu un plānojot iegādāties vannas istabas mēbeles, jāatceras par vairākām lietām:

  • Funkcionalitāte. Bieži vien Latvijas iedzīvotāju vannas istabas ir mazas, šauras, nereti tajās ir grūti pat apgriezties. Protams, vienmēr ir izņēmumi, kad vannas istabas mēbeles var piemērot visām savām vēlmēm, jo vieta to atļauj. Taču lielākoties nākas domāt, kā projektēt un izvietot vannas istabas mēbeles, lai nelielajā telpā satilpinātu visu nepieciešamo un paliktu vieta arī pašam. Bieži cilvēki te vēlas ievietot veļas mašīnu, plauktus dvieļiem, kosmētikai, reizēm arī sadzīves ķīmijai… Ar dažādo funkcionāli izdomāto plauktiņu un skapīšu palīdzību var panākt brīnumus.
  • Ergonomiskums. Tas nozīmē, ka vannas istabas mēbeles ir gatavotas, domājot par lietotāju ērtību. Piemēram, izvēloties vannas istabas mēbeles šaurajā telpā jāizvairās no daudziem asiem stūriem. Ja mājās ir bērni, par drošību jādomā jo īpaši – viņi ir tik kustīgi, ka nokrist un sasisties var kaut vai uz līdzenas vietas. Taču bērniem tā patīk plunčāties vannā! Tāpēc, ja vannas istabas mēbeles ir ergonomiskas, vecākiem ir mazāk bažu par savu mazuļu veselību.
  • Ērta kopšana un uzturēšana. Jāraugās, lai vannas istabas mēbeles būtu gatavotas no materiāliem, kuri ir viegli kopjami un kas ir izturīgi pret mitrumu. Kāpēc? Mazgājoties, telpā rodas tvaiks, kas savas pēdas atstāj arī uz vannas istabas mēbelēm. Ir izveidoti īpaši mājīgi materiāli, kas izgatavoti no dabiskām izejvielām. Šos materiālus lieliski var izmantot vannas istabas mēbelēs. No sen zināmajiem var izmantot spoguļus (starp citu, spoguļi optiski paplašina telpu) un dažāda veida stiklus, ko nereti iestrādā skapju durvīs.

vannasistabas_mebeles

Šī ir šobrīd slavenākā Bemebel mēbelētā vannasistaba. Vairāk fotogrāfijas pieejamas sadaļā Paveiktais.

Vēl viens būtisks aspekts, saistībā ar vannas istabas mēbelēm – te glabājas ķermeņa kopšanas kosmētika, parfimērija un citas skaistumkopšanas lietas. Temperatūras un mitruma ietekmē var mainīties to kvalitāte. Tāpēc, ja šie līdzekļi atrodas aiz skapīša durtiņām, to pakļaušana kaitīgiem faktoriem ir samazināta.

Viens no labākajiem izgudrojumiem ne tikai vannas istabas mēbeļu gatavošanā, bet arī visu telpu mēbelēšanā, ir iebūvējamie skapji, kuriem ir bīdāmās durvis.  Pirmkārt, šādus skapīšus var iebūvēt jebkurā nišā vai stūrī, kas telpā rada funkcionālu efektu. Otrkārt, bīdāmo durvju lietošana aizņem krietni mazāk vietas nekā veramās durvis. Turklāt aiz šīm durvīm var savietot dažādus plauktus, kastītes un atvilktnes, kur glabāt daudz sīku lietiņu. Cilvēkiem šādi vannas istabas skapīši atrisina ne pārāk estētisku lietu – aiz bīdāmajām durvīm var paslēpt grozu, kurā krāt netīro veļu.

Veikalā pieejamās vannas istabas mēbeles lielākoties ir gatavotas no materiāliem, kas nerada mājīguma efektu. Piemēram, dažādi plastmasas skapīši ar apšaubāmas kvalitātes apdari. Turklāt šīm vannas istabas mēbelēm ir standarta izmērs, bet kuram gan mūsdienās patīk kaut kas tieši tāds pats, kāds ir kādam citam… Pasūtot vannas istabas mēbeles pie meistara, katrā atsevišķā gadījumā speciālista ieteikumi ir atšķirīgi. Tas atkarīgs no telpas lietošanas intensitātes, saimnieku vēlmēm un paražām. Meistara pieredze un zināšanas ļauj, veidojot vannas istabas mēbeles, izmantot katru telpas kvadrātcentimetru.