Mēs to paveicām

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

Mēbeļu izgatavošana pēc individuāla pasūtījuma

Mēbeļu izgatavošana pēc individuāla pasūtījuma ir lieliska iespēja, kā savu mājokli vai darba telpu piemērot katra cilvēka vajadzībām, vēlmēm, dzīves stilam, idejām un sapņiem, padarot šo telpu tādu, lai tajā vienmēr prieks uzturēties un atgriezties.

Izšķiršanās starp veikalā jau gatavu mēbeļu iegādi un mēbeļu pasūtīšanu pie meistara, ir viegla. Pirmajā gadījumā cilvēki vēlas ātru rezultātu, taču ne vienmēr tas ir tik viegli panākams, jo nākas daudz staigāt pa veikaliem, līdz tiek atrasts tas, ko tiešām vēlas. Otrajā gadījumā, ja cilvēkam mēbeļu izgatavošana šķiet pievilcīgāka, iecerēto mēbeli pasūtot pie galdnieka, viņš saņems pilnu servisu. Mēbeļu pasūtīšana pēc individuāla pasūtījuma ietver vietas izvēli, kur topošo mēbeli novietos, un beidzot ar tās uzstādīšanu.mebelu-dizains

Ja esat izvēlējies mēbeļu izgatavošanu, tad jāķeras pie plānošanas! Tas nozīmē, ka jāizdomā, kurā telpas vietā vai zonā attiecīgā mēbele atradīsies. Jāizmēra – cik augsta un plaša vieta tai tiek atvēlēta. Ja nav skaidras vīzijas, ko tieši vēlaties, var pašķirstīt mēbeļu, interjera dizaina katalogus vai piesaistīt profesionāli – interjera dizaineru. Speciālista konsultācija noder arī tam, lai dzīvoklī vai darba telpās saglabātu vienotu stilu un uzreiz padomātu par tādām lietām, par kurām jūs paši nemaz neiedomāsieties bez speciālista līdzdalības. Tieši šie sīkumi, iespējams, nākotnē jums būtiski noderēs. Kad izdomāts tas, kas un kur ir vajadzīgs, jāaicina mēbeļu meistars, kurš sagatavotajai versijai pievēršas no sava profesionālā skatpunkta.

mebelu-izgatavosanaKad viss nomērīts, izvēlēti vajadzīgie materiāli, krāsu gammas, kurās tiks krāsotas mēbeles, izvēlēts plauktiņu un atvilktņu skaits, augstums un platums, tad var vienoties par cenu. Mēbeļu izgatavošana saistīta ar daudz dažādām blakus lietām, tāpēc reizēm mazi knifiņi, kas mēbelei piešķir funkcionalitāti, sadārdzina tās izmaksu. Ja gadījumā mēbeļu izgatavošana konkrētā gadījumā pasūtītājam ir par dārgu, uzreiz var domāt – kādā veidā to samazināt. Tas iespējams, izmantojot citus materiālus un krāsas, kā arī reizēm nedaudz izmainot dizainisko pieeju. Kad izveidota mēbeles skice un saskaņoti visi pārējie parametri, sākas reāla mēbeļu izgatavošana.

Protams, jārēķinās, ka mēbeļu izgatavošana nenotiek dažu dienu laikā. Lielākoties pasūtītās mēbeles top divu līdz četru nedēļu laikā. Tomēr, pasūtot mēbeles salonā vai veikalā, jums arī noteikti nāksies gaidīt aptuveni tikpat ilgi.

Ir jāsaka, ka ar mūsdienīgiem un inovatīviem materiāliem un tehnoloģijām mēbeļu izgatavošanai nav robežu. Iespējams ir gandrīz viss! Tomēr meistars reizēm var piezemēt jūsu radošo lidojumu, kad pasaka – kas ir izdarāms viegli, bet kā izgatavošana var būt ilga, sarežģīta un arī dārga. Turklāt ne vienmēr vainojams ir galdnieks. Reizēm izvēlētie materiāli tiek tik reti izmantoti, ka to pasūtīšanā un sagaidīšanā paiet ilgs laiks.

Dodot priekšroku mēbeļu izgatavošanai pēc individuāla pasūtījuma, ikvienam ir iespēja attiecīgās telpas veidot vienotā interjerā. Tas nenozīmē, ka viss jāpasūta vienā reizē. Bieži ir tā, ka, izgatavojot galdu un krēslu, cilvēks saprot, ka būtu jauki, ja šādā pašā stilā izgatavots telpā atrastos arī kāds skapītis vai plauktiņš. Varbūt laika gaitā rastos ideja vēl kādam interjera priekšmetam. Ja mēbeļu izgatavošana veikta pie viena meistara pēc individuāla pasūtījuma, tad šādām vēlmēm nav laika ierobežojuma.

Pozitīvs moments, izvēloties mēbeļu izgatavošanu pēc individuāla pasūtījuma ir tas, ka meistars atbild arī par mēbeles uzstādīšanu. Tas nozīmē – ja nejauši gadījusies kāda kļūme ar izmēriem vai kaut ko ir grūti salikt un ievietot attiecīgajā vietā, meistara uzdevums ir novērst šo problēmu.

Mēbeļu izgatavošana nevar notikt bez galdnieka jeb meistara. Līdzīgi kā ar daudzām citām lietām – mēbeļu izgatavošanas reklāma lielā mērā iet no mutes mutē. Tas nozīmē, ka par meistara darba labo kvalitāti vislabāk var pastāstīt viņa darbi un klienti.