Mēs to paveicām

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

Mēbeļu dizains

Mēbeļu dizains ir viena no svarīgākajām lietām, kas nosaka jūsu mājokļa noskaņu un to, kā jūs tajā ikdienā jutīsieties. Ne velti mājokļa un darba vietas iekārtošanā bieži vien tiek pieaicināts ne tikai mēbeļu izgatavotājs, bet arī interjera dizainers. Ar speciālista palīdzību var atrast cilvēka raksturam, temperamentam un dzīves stilam atbilstošāko mēbeļu dizainu.

Reizēm ir grūti noticēt, ka uzbūvējot divus ļoti līdzīgus skapjus, bet izmainot vien dažas detaļas to furnitūrā, tiek iegūti divi pavisam atšķirīgi rezultāti. Mēbeļu dizaina jomā ir ļoti daudz un plašas iespējas, gandrīz neierobežotas. Turklāt mēbeļu dizains ir svarīgs ikvienā mājas un darba telpā. Tas ir tāpēc, ka ir grūti iedomāties, ka dzīvoklī, kurā mīt, piemēram, mamma, tētis un divi dēli, mājoklis būtu iekārtots romantiskā stilā. Jā, varbūt kādā atsevišķā mammas telpas daļā mēbeļu dizains būs izveidots romantisks – ar rozēm, pļavas ziediem, rozā toņiem utt. Visdrīzāk, ka šī mājokļa mēbeļu dizains būs praktisks, ērti kopjams, ergonomisks un racionāls. Iespējams, pat ar kādu tehniska dzīvesveida pieskaņu, taču tas ļoti atkarīgs no cilvēkiem, kas tajā dzīvo.

Kas ir mēbeļu dizains? Tas ietver ne tikai mēbeles formu un stilu. Mēbeļu dizains raksturo mēbeles lietotāja gaumi, stilu, dzīvesveidu, nepieciešamības un brīvā laika pavadīšanas veidu. Tāpēc mēbeļu dizains tiek ietekmēts ar mēbeļu furnitūru, virsējo faktūru, krāsu, aksesuāriem un citām it kā nebūtiskām, bet, kopumā to aplūkojot, ļoti nozīmīgām lietām.

Ar dažādiem aksesuāriem, piemēram, drēbju skapja, kumodes, atvilktņu vai skapīša nelielu rokturi, var ātri, ērti un efektīvi radīt būtiskas izmaiņas mēbeļu dizainā. Iepazīsimies, kādi elementi telpā ietekmē mēbeļu dizainu.

  • Dekoratīvie paneļi. Tie var būt koka, koka imitācijas, ar stikla, metāla, ādas apdari, ar tekstila elementiem, ar zīmētām ilustrācijām vai fototapetes veidā. Pat nelielas joslas ielaidums kādas mēbeles dekoratīvajā panelī rada ievērojamas izmaiņas mēbeļu dizainā.
  • Virtuves aksesuāri un dažādi šīs telpas risinājumi. Mēbeļu dizains virtuvē var būt ļoti atšķirīgs, bet mēbeļu pamatfunkcijas gandrīz vienmēr ir vienas un tās pašas – gatavot ēdienu un reizēm arī šeit paēst. Palīgierīces, kas virtuves mēbeļu dizainu padara īpašu, ir dažādie aksesuāri, kas ir ievietoti gan skapīšos un plauktiņos, gan pievienoti pie sienas. Ergonomiskumam un funkcionalitātei, runājot par virtuves mēbeļu dizainu, ir gandrīz primāra loma, jo visiem pavāriem patīk, ka milti, olas, plīts, izlietne, siets, rīve… ir pa rokai.
  • Vannas istabas aksesuāri. Tie, kā jau tas ir visās telpās, jāsaskaņo ar kopīgo mēbeļu dizainu.
  • Dažādās plauktu sistēmas. Plaukta funkcijas ir vienas,  bet, izgatavojot to no atšķirīgiem materiāliem un dažādās formās un tehnikās, tiek iegūts arī atšķirīgs mēbeļu dizains.
  • Gaismas ķermeņi. Spuldzītes vai lampiņas nenozīmē tikai gaismas objektu pie griestiem vai uz galda. Mēbeļu dizains pieļauj dažāda veida, formu un krāsu gaismas ķermeņu iebūšanu pašās mēbelēs.
  • Durvju un mēbeļu rokturi. Kā jau rakstā iepriekš minēts, rokturis ir it kā nebūtisks, bet ļoti nozīmīgs elements mēbeļu dizainā. Iedomājieties, ja koka bīdāmajām durvīm piestiprina vienkārša stila vara krāsas rokturi vai zeltītu ar dažādiem gravējumiem un izcēlumiem. Durvis iegūst pavisam atšķirīgu auru, līdz ar to mainās arī kopējais mēbeļu dizains.
  • Apdares materiāli. Mēbeļu dizains ietver arī to, ar kādām skrūvēm un naglām viss tiek sastiprināts. Iedomājieties, ja vienkāršam virtuves galdiņam tiek izmantotas masīvas skrūves. Tas mēbeles dizainā nekādi neiederas. Taču, ja šīs pašas skrūves lieto masīva koka galda veidošanā, mēbeles dizains šādu apdares materiālu pieļauj.

mebelu-dizains