Mēs to paveicām

Man ļoti patika sadarboties ar mēbeļu Jāni un Bemebel. Viņš strādā ļoti profesionāli, jo mans uzdevums nebija no vienkāršajiem. Esmu sajūsmā par rezultātu! Ikvienam iesaku meklēt savu mēbeļu meistaru, ar kuru var apsriest savas vēlmes un vajadzības, nevis pirkt veikalā gatavas iekārtas.
Olga no Rīgas

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

Detaļas mēbeļu izgatavošanā

Mēbeļu izgatavošanā nepietiek tikai ar plātņu materiāliem un skrūvēm. Lai tas viss turētos kopā un mēbeles būtu glīti apstrādātas un ērtas lietošanā, ir ļoti daudz dažādu apdares detaļu un furnitūras elementu. Šo elementu prasmīga izvēle nosaka mēbeles funkcionalitāti un ilgmūžību. Kā neapjukt, kad meistars runā ar jums par katru no šim detaļām un piedāvā izvēlēties? Mēbeļu detaļās orientēties var palīdzēt šis raksts. mebelu_izgatavosana

Korpusa mēbeļu virsmu materiālu apdarē un funkcionalitātei izmantojamie elementi iedalāmi dekoratīvajos un funkcionālajos.

Dekoratīvie mēbeļu apdares elementi:

Malu apdares lentas – tās var būt izgatavotas kā no dabīga koka, tā dažādiem mākslīgo materiālu veidiem. Parasti šīs maliņas ir 0,6 – 3,00 mm biezas. Maliņas pie mēbeļu plātņu materiāla tiek pielīmētas ar speciālu līmi. Mēbeļu izgatavotāja meistarību iespējams noteikt pēc tā, kādā kvalitātē maliņas pielīmētas un kā tās uzvedas ekspluatācijā – vai nelīp nost jau pirmajos mēnešos.

Cokoli – tās ir dekoratīvas malas vai līstes, ko pievieno mēbeļu apakšmalā. Tās var arī nepievienot un atstāt mēbeli brīvstāvošu.

Blīvējamās līstes jeb stūrīši – visbiežāk tos izmanto virtuves mēbelēm, aizpildot mēbeles virsmas un sienas savienojuma vietu un veidojot hidroizolējošu slāni. Šādas līstes izmanto arī pie vannas istabas mēbeļu izgatavošanas.

Dekoratīvās plēves – izmanto, lai piešķirtu mēbeļu plātņu materiālam vēlamo virsmas izskatu – konkrētu krāsu vai rakstu, tai skaitā koka faktūras rakstu.

Mebelu_izgatavosanaFurnitūra jeb funkcionālie elementi mēbeļu izgatavošanā:

Mēbeļu balsti – tās ir mēbeļu kājas, balsti, pamatnes un arī ritentiņi. Visi šie mēbeļu atbalsta veidi var būt gan funkcionāli, gan dekoratīvi.

Rokturi – mēbeļu rokturi ir viena no vizuāli pamanāmākajām mēbeles detaļām, tāpēc to dizainam ir sevišķi svarīga nozīme. Ar rokturu izvēli iespējams spēlēties, taču iespējams uzstādīt arī tādu mēbeles durvju atvēršanas mehānismu, kam nav nepieciešams rokturis – tas sevišķi svarīgi minimālistiskā interjerā, kur jāizvairās no liekām detaļām, kā arī mazās telpās, kurās katra detaļa rada pieblīvētības efektu.mebelu_izgatavosana

Vadotnes – mehānisms, kas tiek izmantots atvilktņu izvilkšanai. Cita veida vadotnes izmanto arī bīdāmo durvju slīdēšanai gan iebūvējamiem skapjiem, gan arī citām mazākām mēbelēm.

Eņģes jeb viras – mehānismi mēbeļu durvju atvēršanai.

Savilcēji, stiprinājumi, plauktu turētāji – šādus elementus izmanto mēbeļu plauktu sastiprināšanai. Ja tie ir redzami, mēbeļu izgatavošanas gaitā tos iespējams noslēpt ar dekoratīvām uzlikām.

Paceļamo plauktu atvēršanas mehānismi – tie var būt salokāmi (kā eņģes), teleskopiski, kā arī gāzes mehānismi. Mēbeles durvju pacelšanas augstumu un nolaišanās ātrumu iespējams regulēt, iespējams uzstādīt arī bremzi.

Grozu un plauktu sistēmas garderobēm – sistēmas sastāda daudz un dažādas detaļas, kuras iespējams izvēlēties un izkārtot pēc individuālām vajadzībām. Iebūvējamajos skapjos iespējams ievietot vertikālus kronšteinus, pie kuriem kabināms izvēlēto plauktu skaits, grozi un stangas drēbju pakāršanai.

Detaļas iebūvējamā virtuves mēbelēm – šīs detaļas izvēlas, atkarībā no virtuves lietotāju vēlmēm, kulinārijas paradumiem, kā arī no vēlamās mēbeles cenas, jo katra detaļa un mehānisms, kas funkcionāli uzlabo virtuves lietošanu, attiecīgi arī sadārdzina mēbeli. Iebūvētajās virtuves mēbelēs iespējams ievietot: plauktos iebūvētus grozus; karuseli – griežamu mehānismu, kas sevišķi ērts stūra plauktos, jo ļauj piekļūt pat tālākajiem priekšmetiem; kolonnu – tā ir virtuves bāra sastāvdaļa, ko iespējams papildināt ar plauktiem, augļu grozu, glāžu turētājiem; plauktos iespējams ievietot trauku žāvētāju, kas ir sevišķi ērti; ērtai piekļuvei biežāk lietojamajiem priekšmetiem uz virtuves sienas virs darba virsmas pievieno reliņus – vertikālus kronšteinus, uz kuriem iespējams kabināt plauktus un traukus pēc katra ieskatiem; atvilktnēs iespējams ievietot sadalītājkastes galda piederumu novietošanai.

Biroja mēbelēm – galda virsmās iespējams iestrādāt vadu un kabeļu savācējus jeb kabeļkanālus; rakstāmgaldam iespējams piestiprināt datora procesora turētāju.

Mēbeles papildina arī tādi funkcionāli elementi, kā atslēgas, pakaramie un mēbeļu apgaismojums.