Mēs to paveicām

Kontakti

Jānis Braželis

janis@bemebel.lv

266 870 27
Vairāk

Bērnu istabas mēbeles

Bērnu istabas mēbeles pilda vairākas funkcijas. Bērnu istaba – tā ir vieta, kur bērns spēlējas, kur glabājas viņa mantas un tā ir arī vieta, kur viņš atpūšas gan dienas, gan nakts laikā. Tam, kādas bērnu istabas mēbeles tiek izvēlētas, ir ļoti liela nozīme.

Kad mājoklī jāiekārto bērnistaba, vecākiem nākas iepazīties ar bērnu istabas mēbeļu piedāvājumu. Tā kā bērni ir dažādi, arī viņu vēlmes ir atšķirīgas. Turklāt prioritāte šajā telpā ir bērnu drošība – gan materiālu izvēlē, gan mēbeļu dizainiskajā izpildījumā. Lai par iegūto rezultātu būtu iepriecināts ikviens mājas iedzīvotājs, ieteicams vajadzīgās mēbeles  izgatavot pēc individuāla pasūtījuma. Individuāls pasūtījums – tā ir iespēja bērnu istabas mēbeles veidot pēc savas gaumes, vēlmēm, materiālajām iespējām un bērna interesēm, turklāt topošais mēbeļu īpašnieks var izlolot katru mēbeles vietu.

bernu-istabas-mebeles

Bērni ātri aug, apgūst jaunas iemaņas un strauji mainās viņu intereses, tāpēc, iekārtojot bērna istabu, tas ir jāņem vērā. Jācenšas izvēlēties mēbeles, kuras var viegli transformēt vai kurām viena mēbele – daļa ir izmantojama dažādos veidos. Viens no populārākajiem variantiem ir divstāvīgā gulta, kur pirmajā stāvā ierīko nelielu radošo telpu, kurā tiek novietoti kluči, dažādas mantas ar mantu kasti vai rakstāmgalds, bet otrā stāvā bērna gulta. Jāraugās arī, lai gatavotās mēbeles varētu vienkārši pārveidot un piemērot nākotnē, kad jaunā atvase būs paaugusies. Piemēram, pasūtīt rakstāmgaldu, kuram viegli iespējams paplašināt galda virsmu, paaugstināt tā kājas, paaugstināt krēsla kājas vai pat vajadzības gadījumā izvērst lielāku gultu.

Bērnu istabas mēbeles, pasūtot individuāli, nav vienmēr jāpasūta uzreiz, tās ir iespējams pasūtīt pa daļām, atkarībā no prioritātēm. Mazajiem bērniem svarīgākās ir mantu kastes un bērnu gultas. Savukārt, augot lielākiem un sākot skolas gaitas, par nozīmīgu bērnu istabas bernistabas-mebelesmēbeli kļūst rakstāmgalds un tā krēsls. Ja visas šīs  bērnu istabas mēbeles gadu gaitā ir pirktas veikalā gatavas, tad ļoti grūti pielāgot un ieturēt vienu stilu vai krāsu gammu. Bet, pasūtot pie viena meistara, varētu teikt, ka cilvēks domājis ilgtermiņā. Ikvienam meistaram ir savs rokraksts, savs darba stils, tāpēc mēbeles ir dizainiski un konceptuāli uz vienas stīgas. Ir iespēja izvēlēties vienu bērnistabas mēbeļu stilu, krāsu vai materiālu. Ja arī vēlēsieties stilu pamainīt – pasūtītās mēbeles vienmēr būs daudz vieglāk pielāgot, jo tām nepastāv standarta izmērs – kāds izmērs būs nepieciešams, tādu meistars izgatavos, lai tas perfekti iederētos jūsu bērna istabā.


Ja pieaugušie mēģinās atcerēties sevi bērnībā, tad liela daļa atminēsies, cik ļoti patika mēbeles pārbīdīt. Tāpēc mammām un tētiem jāņem vērā, ka arī viņu bērni savu radošo garu gribēs izpaust, ik pa laikam pārbīdot mēbeles un istabā radot jaunas noskaņas. Līdz ar to jāraugās, lai izvēlētās mēbeles var viegli transformēt, lai tās būtu salīdzinoši vieglas, lai to kājas būtu apstrādātas ar kādu viegli slīdošu materiālu, kas nebojā grīdas segumu.

Kam pievērst uzmanību, pasūtot bērnu istabas mēbeles:

  • Lai izvairītos no alerģiskām reakcijām, mēbeļu apstrādē vēlams izmantot ūdens emulsijas krāsas un lakas, nevis ātri žūstošus līdzekļus, kuru izgarojumi var radīt negatīvu ietekmi uz elpošanas, sirds un asinsvadu un citām svarīgām organisma sistēmām.
  • Bērnu drošības dēļ istabas mēbeļu stūri būtu jāizvēlas noapaļoti.
  • Ja savienotas divas virsmas, piemēram, galds ar plauktu, pārliecinieties, vai savienojums ir izturīgs, jo nereti bērni mēdz rāpties dažādās vietās, arī uz galdiem, plauktiem utt.
  • Drošības nolūkos vēlams izvairīties no stiklotiem elementiem bērnu istabā. Ja bērnu istabas mēbeles tiek gatavotas ar kādu stikla vai spoguļa fragmentu, otru tā pusi ieteicams aplīmēt ar līmplēvi.
  • Raugieties, lai bērnu istabas mēbeles ir ergonomiskas jūsu bērnam, īpaši rakstāmgalds un darba krēsls pie tā. Krēsla sēžamvietai jābūt tik augstu no grīdas, lai tad, kad bērns apsēžas, ceļu locītavā veidotos 90 grādu  leņķis, savukārt galdam jābūt tik augstam, lai bērna elkoņu locītavas būtu vienā līmenī ar galda virsmu.